Back

Ukrayna Turu

Ukrayna Turu:Ukrayna, Avrupa ülkelerinden birsidir. Rusya, Beyaz Rusya, Polonya, Moldova, Slovakya, Romanya ve Macaristan’ a komşu’ dur. Ukrayna’ nın başkenti Kiev’ dir. Kiev de ağaç kesmek ve ağaçlara zarar vermek yasaktır. Tarihi ve kültürel açısından oldukça geniş ve zengin bir ülke’ dir. Para birimi ise Grivna’ dır.
Ukrayna turu ile muhteşem bir tatil yapma imkânı gelen tüm turistlere sunulmaktadır. Görkemli, tarihi mekanları görmek ve lezzetli yemekler’ in tadına bakarak doyumsuz bir tur için yapmanız gereken tek şey Ukrayna’ ya uçak bileti almak olacaktır. Ukrayna’da seyahat etmek sizin için keyifli olacaktır. Özellikle Ukrayna da gece hayatı oldukça yaygındır. Ayrıca alışveriş için hem uygun fiyatlı mağazalar hem de lüks markalı mağazalar bulmak kolaydır.
Ukrayna’ ya gelen turistler kendi ülkelerine ait yemekleri veya Ukrayna’ ya ait lezzetli yemekleri deneyimleyebilir. Türkler için ilk sırada mantı diğer bir adı ile Varenyky yer almaktadır. Ayrıca dünya da ünlü olan Borsch çorbasını da tatmadan geçmemelisiniz.
Ukrayna’ nın başkenti Viev ile Odessa en çok turist ağırlayan şehirlerdir. Özellikle Odessa da bulunan plaj ve gece hayatından dolayı gelen gezginler’ in ilk durağı denilebilir. Eğer Odessa’ ya gitmek gibi bir planınız var ise yaz ayı en güzel mevsim’ dir. Ukrayna’ ya giden turistler sevdiklerine hediye almak isteyebilir. Bu nedenle alınacak en güzel hediye Matruşka bebekler’ dir. Rengarenk tahtaların iç içe geçmesi ile bebek figürlü Matruşkalar Ukrayna’dan alacağınız en güzel hediye’ dir. Ayrıca çeşitli el yapımı ürünleride vardır. Örneğin; Motanka adı verilen Ukrayna geleneksel kıyafetini giymiş oyuncak bebekler caddelerde satılmaktadır.
UKRAYNA DA GEZİLMESİ GEREKEN YERLER
Başkent Kiev oldukça büyük bir şehirdir. Turlar aracılığı ile rengarenk tarihi sokaklara, lezzetli restoranlara ve kültürel aktivitelere katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca Odessa, Lviv, Yalta, Priyat, Çernobil Donetsk, Sivastopol, Simferepol, Çernivtsi ve Dniproprtrovsk gibi çeşitli yerleri tur ile gezerek önemli yapıları ve mekanları görebilirsiniz. Örneğin; Keiv Pechersk Lavra ve Aziz Sofya Katedrali ziyaret edilmesi gereken yerlerden ikisi’ dir. Lviv de Old Town, Odessa da Opera Binası, Kharkiv de ise bulunan otellerin ve çevresi’ nin ormanla kaplı olması en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Ayrıca Ukrayna Turu için Kharkiv ormanla kaplı müthiş bir şehirdir.

admin
admin
https://www.yelsdanismanlik.com

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir