Back

Ukrayna Vizesi

Ukrayna Vizesi : Türkiye vatandaşları 90 günü aşmadan Ukrayna’ ya vizesiz gidebilir. Ukrayna da 90 gün ve üzerinde kalmak isteyen bir Türk vatandaşı vize çıkarmalıdır. Vize dönemi giriş sayısına, kalma süresine, seyahat amacına göre değişkenlik göstermektedir.
Vize başvurusu için Büyükelçiliğine, Konsolosluğa veya Dışişleri Bakanlığına vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli evrakları hazırlayıp posta veya elden teslim ile işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ukrayna’ ya vize başvurundan bulunmadan önce randevu alınması gerekmektedir. Ukrayna vize randevusu, vize form kısmında yer almaktadır. Türk vatandaşı 90 günü aşmayacak bir şekilde seyahat edecek ise Ukrayna seyahat acenteleri ile personele işlemi başlatır. Daha sonra Türkiye veya Ukrayna noter onayı vekaletname çıkartarak biletini alabilir.
UKRAYNA D VİZESİ NEDİR?
T. C vatandaşları için, Ukrayna da çalışma, oturma ve eğitim gibi durumlarda 90 günü geçeceği için alınması gereken Ukrayna D tipi Vizesi’ dir. Ukrayna da D vizesi gerekli evraklar; öğrenci vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi yani evlilik durumu söz konusu olursa D tipi vize size verilir. D vizesi yaklaşık 15-20 gün içerisinde çıkmaktadır.
UKRAYNA’ YA VİZE ÜCRETİ
Ukrayna’ Vizesi ücreti her yıl değişmektedir. 2020 güncel ödenmesi gereken ücret en az 85-170 dolar arasında değişmektedir. Vize ücretlerini Ukrayna Büyükelçiliğine veya Başkonsolosluk hesaplarına yatırılarak dekontun orijinalini konsolosluk yetkilisine vermelisiniz.
UKRAYNA DA SINIRSIZ KALABİLEN ÜLKELER
Ukrayna da sınırsız bir şekilde 6 ülke’ ye izin verilmiştir. Bunlar; Özbekistan, Moldova, Ermenistan, Gürcistan, Belarus ve Azerbaycan’ dır. Diğer ülkeler ise Ukrayna’ ya 90 günü aşmayacak şekilde seyahat etme imkânı vardır. Ayrıca Ukrayna’ ya kapıda vize alabilen ülkeler vardır. Bunlar; Avusturalya, Antigua ve Barbuda, Çin Halk Cumhuriyeti, Bahamalar, Barbados, El Salvador, Palau, Mauritius, Seyşeller, Saint Kitts ve Nevis, Trinidad ve Tobago, Yeni Zelanda gibi çeşitli ülkeler Başkent Kiev’ den Borispol Havaalanından kapıda vize alarak 15 gün Ukrayna da seyahat edebilir.
TÜRKİYE DE İKAMETİ OLAN YABANCI VATANDAŞLARIN UKRAYNA VİZESİ
Ukrayna’ nın uygulamış olduğu vize işlemleri ülkeden ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye de bulunan yabancı ülke vatandaşları da Ukrayna vizesi için başvuru yapabilir. Başvuru esnasında önemli olan Türkiye de ikamet ettiğine veya çalıştığına dair dair bir belge’ nin olması önemli detaydır. Detaylı bilgi için Ukrayna Konsolosluğunu ziyaret etmeleri gerekmektedir.

admin
admin
https://www.yelsdanismanlik.com

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir