İvan Kozhedub Kharkiv Hava Kuvvetleri Üniversitesi nitelikli, prestijli altyapısı olan köklü üniversitelerdendir.1930 yılında kurulmuştur,2003 yılında üniversiteden yeniden düzenlemeler yapılmıştır. İvan Kozhedub Kharkiv Hava Kuvvetleri Üniversitesi IV akreditasyon seviyesine sahiptir. Kharkiv Hava Kuvvetleri Ulusal Havacılık Enstitüsü temelinde İvan Kozhedub uçuş personeli sertifikası merkezi ve onay organizasyonu ATO kurulmuştur. Bu ilgili yapısal birimin faaliyet alanları hususi pilot lisansı olan PPL (A/H) yeterliliğine ve bir CPL (A/H) ticari pilotunun atanması ile profesyonel uçak veya helikopter pilotlarının eğitimleri olmaktadır. ATPL (A) taşımacılık havacılık pilotunun eğitimlerini tamamlamasına ve gerekli nitelikleri kazanmasını sağlar. Öğrenciler üniversite eğitimlerini alırken uçuş eğitimlerine başlayabilirler ve ikinci sınıftan itibaren uçuş derslerini alırlar. Gerekli uçuş saatini ve sınavlarını tamamlamaları halinde ise öncelikle PPL sonrasında ise CPL lisanslarına sahip olarak mezun olduklarında hem üniversite mezunu aynı zamanda ise ikinci pilot olarak okullarından ayrılırlar. Kendi eğitim sahası bulunan üniversite de eğitimlerin pratik kısmı sertifikalı uçaklarda, helikopterlerde ve simülatörlerde yapılmaktadır. Tüm eğitimleri PART-FCL kurallarının ve ICAO standartlarının (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) kurallarına uygun olarak gerçekleştirilir.
Sizlerde Ukrayna’nın köklü üniversitesinde pilotluk eğitiminizi almayı düşünüyorsanız
1-Havacılık ve Pilotluk Mesleği Hakkında İlgili Olmak
2-En az Lise ve Dengi Okullar Mezunu Olmak
3-Ciddi bir sağlık sorununuzun olmaması
4-Rusça Dil Eğitimi
***Rusça dilini bilmiyorsanız üzülmenize gerek yok üniversitemizin hazırlık sınıflarında bu sorunu da kolayca çözebilmekteyiz. Detaylar için iletişime geçiniz…
İvan Kozhedub Kharkiv Hava Kuvvetleri Üniversitesinin fiyatları ve eğitim saatleri ise
Üniversite lisans eğitimi 4 yıl sürer.
Hazırlık Sınıfı (10 ay eğitim süresi) 2400$
Uçak Bakımı ve Uçuş Operasyonu eğitimi (1 yıllık) 1900$
Pilotluk mesleğine kabul edildikten sonra Borispol ve Dnipro havalimanlarındaki Tıp merkezlerinde sağlık muayeneleriniz yapılır.
PPL (Private Pilot Licence – HUSUSİ PİLOT LİSANSI )
İkinci sınıftan itibaren PPL için 45 saatlik uçuş eğitiminiz başlar.
PPL lisans ücreti 7000$
CPL (Commercial Pilot License- Ticari Pilot Lisansı)
Üçüncü sınıftan itibaren CPL için 135 saatlik iki motorlu uçaklarda eğitimiz başlar.
CPL lisans ücreti 22.000 $
Diğer ülkelere göre avantajlı fiyatları ve kaliteli eğitimleri sayesinde sizlerin de hayallerinizi gerçekleştirmenize imkân sağlayan üniversiteye giriş aynı zamanda sınavsızdır. Tek ve Çift motorlu uçaklarda eğitimlerinizi aynı çatı altında alma avantajı ve uygun fiyat garantisi sağlamaktadır.

İvan Kozhedub Kharkiv Hava Kuvvetleri Üniversitesi

Back

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir