UNIVERSIDAD DE BUENOS AIRES (UBA)- BUENOS AIRES ÜNİVERSİTESİ

Buenos Aires Üniversitesi (UBA) ilk olarak 1821 yılında kurulmuştur. Arjantin topraklarında kurulan ikinci üniversite olarak San Ignacio kilisesinde düzenlenen tören ile açılmıştır. İlk olarak üniversite de 6 bölüm ile eğitime başlanmıştır. Yaklaşık 200 yıllık tarihi ile Güney Amerika’da en önemli üniversite statüsüne gelmiştir. Buenos Aires Üniversitesi en kaliteli ve prestijli üniversitelerden birisidir. Qs World Ranking sıralamasında ilk 73. Sırada yer almaktadır. Ernesto Che Guevera Buenos Aires üniversitesinden mezun olmuştur. Arjantinin başkanlarından bir çoğunluğu Buenos Aires üniversitesinden mezun olmuştur. Üniversitenin farklı bölümlerden 5 adet Nobel ödülü bulunmaktadır. En eski eğitim kurumlarından olması nedeni ile devlet tarafından da desteklenmesinden dolayı uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Hukuk ve sosyal çalışmaları Arjantin Devleti üniversite ile ortak çalışmalar yaparak yürütmektedir.

Arjantin’de üniversiteye kayıt olabilmek için liseyi bitirmiş olmanız ve tüm bölümler için ortak olan (CBC) “Ciclo Basico Comun” Temel Dönem adı verilen bir yıllık öğretimi bitirmek zorundadırlar. Bu eğitimi tamamladıktan sonra öğrenciler sınavsız olarak istedikleri fakülteye girebilirler.

Arjantin de yaşam ve konaklama konusuna değinecek olursak, üniversitenin çok sayıda öğrencisi bulunması nedeni ile yurt ve konaklama imkânı sunamamaktadır. Öğrenciler için birçok konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Özel yurtlarda tek kişilik yada çift kişilik odalar tutabilirsiniz, ev kiralayabilirsiniz dilerseniz ev arkadaşı ile aynı evi de paylaşabilirsiniz. Aylık yurt fiyatları ortalama 200-450 USD arasındadır. Studio daireler ise ortalama 250-600 USD arasındadır. Yaşam maliyetleri ekonomi olarak uygundur.

Back

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir