Back

Ukrayna Üniversiteleri Denkliği

Yükseköğretim Genel Kurulunun 16.06.2016 tarihli toplantısında; 20 Şubat 2016 tarih ve 29630 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 01.07.2016 Yök Resmi Sitesi (https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/DuyuruDetay.aspx?did=500) Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giren üniversitelerden mezunların diplomalarına YGS- LYS Sınav şartları aranmaksızın DENKLİK değerlendirmesi yapacağı duyurulmuştur.
YÖK , Dünya sıralamasında ilk 1000’e giren üniversitelerden mezunların diplomalarına AYT- TYT Sınav şartları koşulunu kaldırmış olduğunu duyurmuştur. 
Ukrayna’da Kiev, Kharkiv, Summy şehrinde Türkiye Resmi Temsilciliğini yaptığımız üniversiteler Dünyada ilk 1000 üniversite sıralaması içindedir. Mezunlar Denklik başvuruları sırasında AYT- TYT puan ve baraj şartı aranmaksızın denklik alabilme olanakları mevcuttur.

Lise diplomanızla kayıt olup Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.
Üniversite sınavını kazanamamaktan artık korkmanıza gerek yok.

Yels Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık size Ukrayna da Verdiği destek ile istediğiniz bölümü okuma ve hayallerinizi gerçekleştirme şansı sunuyor. Hem hesaplı hemde başarılı bir geleceğin sahibi olabilirsiniz.

Yels Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ile sadece eğitim hayatınızda değil, bütün sorunlarınız da problemlerinizi çözmek için yanınızdayız.

 

admin
admin
https://www.piytu.com

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir