Back

Ukrayna’da Bilgisayar Mühendisliği

Ukrayna’da Eski Başkent olan Kharkiv’de en ekonomik koşullarda, kaliteli ve dünya standartlarında bir bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Herhangi bir sınava girmenize de gerek yok.Sınav ,sıralama ve puan şartı aranmıyor.TYT,AYT yada DGS sınavı kazanma koşulu da aranmıyor.

Ukrayna, bilgisayar mühendisliği için doğru kararlardan birisi de  Kharkiv Politeknik Enstitüsüdür. Mezuniyetinizin ardından üniversitenin Qs World Ranking sıralamasından ilk 1000 içerisinden olmasından dolayı direkt denklik kapısını aralamaktadır.  YÖK belirlediği koşullar sayesinde herhangi bir sınav şartı olmadan denkliğin izi alıp Türkiye’de ya da istediğiniz herhangi bir ülkede mesleğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Ukrayna’da kaliteli ve birçok üniversitede alamayacağınız eğitim düzeyinde bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Üniversitenin HP, Cicoz, LPI gibi kurumlarla da anlaşması bulunmaktadır. Bazen bazı bilgisayar mühendisliği dersleri HP lab’larında yapılmaktadır.

Ukrayna’da bilgisayar mühendisliği bölümleri 1800 ila 2500 dolar arasında değişmekte ve bu yıllık harç ücreti Türkiye’deki özel üniversitelerin ve Kıbrıs’ın çok altındadır.Kariyerinize artı katmak ve rakiplerinizin bir adım önüne geçmek için sınav engeline takılı kalmayın profesyonel eğitim fırsatları ile ülkenin en iyi teknik üniversitesinde sizlerde yerinizi almaktan çekinmeyin…

admin
admin
https://www.piytu.com

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir